THE Olimpik Regatta 470 beszámoló

balaton.vehir.hu Forrás: porthole.hu/Bödör Gergely (Májó) 2014. 08. 26. 10:02

2014. augusztus 22-24. között a Tihanyi Hajós Egylet jóvoltából került megrendezésre a a THE Olimpik Regatta 1.2 ranglista verseny.

Az első nap kis-közepes szélben 4 futam került megrendezésre. A 4 futamot 3 különböző egység nyerte. A futamok sorrendjében a dr. Bödör-Varró, Gyapjas-Péch, Margitics-Serke, Gyapjas-Péch párosok szelték át elsőként a célvonalat.

A mezőny kicsi, sűrű, így a futamok kifejezetten élvezetesek, pörgősek voltak. A mezőny sűrűségére a már előzőekben írtakon túl mi sem volt jellemzőbb, hogy a pozícióharcok már jóval a rajt előtti pillanatokban megkezdődtek, és a befutóig tartottak úgy, hogy a mezőny végig szorosan együtt vitorlázott. Az egyes helyezések sorsa általában kis különbségeken múlott, volt olyan futam, hogy 5 méteren belül 5 hajó futott be. További részletek: porthole.hu oldalon olvasható.

A balaton.vehir.hu saját cikkei és fotói: minden jog fenntartva!